RTV AHIRETI
Shëndetësi

Përfitimet shëndetësore nga konsumimi i kumbullave

perfitimet-shendetesore-nga-konsumimi-i-kumbullave

Kumbullat janë fruta jashtëzakonisht ushqyese, ato ofrojnë një shumëllojshmëri përfitimesh shëndetësore.

Ato përmbajnë shumë vitamina dhe minerale, përveç fibrave dhe antioksidantëve që mund të ndihmojnë në zvogëlimin e rrezikut për disa sëmundje kronike.

Lëngu i fituar nga kumbulla ju ndihmon të largoni kapsllëkun.

Kumbulla pos kësaj ndihmon edhe zvogëlimin e sheqerit në gjak, gjithashtu përdorimi i këtij fruti ndihmon në zvogëlimin e sëmundjeve të zemrës.

Related posts

Si të zgjidhni programe të përshtatshme televizive për fëmijët tuaj?

admin

Ngrënia e mishrave të procesuar i rritë rreziqet e kancerit të prostatës

admin

5 mite të lisë së majmunëve që duhet të ndalojmë së besuari

admin