RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përfshihet nga zjarri një shtëpi në oborr të QKUK-së

perfshihet-nga-zjarri-nje-shtepi-ne-oborr-te-qkuk-se

Një zjarr ka shpërthyer brenda oborrit të QKUK-së.

Në pamjet që posedon KOHA, shihet që një kulm i një ndërtese ka marrë flakë.

Ende nuk dihet nëse ka të lënduar dhe çfarë e ka shkaktuar zjarrin.

Komandanti i brigadës së zjarrëfikësve në Prishtinë, Malë Gashi bëri të ditur për KosovaPress se zjarri është lokalizuar dhe se janë afër përfundimit të intervenimit.

Qytetarët kanë shkruar në rrjete sociale se Policia dhe zjarrëfikësit kanë shkuar në vendin e ngjarjes.

Related posts

Samiti i Ukrainës në Tiranë/ Nga Osmani te Vuçiq, Erdogan e Mitsotakis, kush janë liderët që marrin pjesë

admin

Ambasadori palestinez në OKB: 11 palestinezë vriten çdo orë në konfliktin në Gaza

rezart morina

Japonia u bën thirrje 37 milionë banorëve që të ndalin dritat

admin