RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përfundon takimi Kurti-Vuçiq, pritet deklarimi i Borrellit për rezultatin

perfundon-takimi-kurti-vuciq,-pritet-deklarimi-i-borrellit-per-rezultatin

Ka përfunduar takimi trepalësh mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti dhe presidentit të Serbisë, Aleksandar Vuçiq, nën ndërmjetësim të zyrtarëve të Bashkimit Evropian, i cili u mbajt në Ohër.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësi i Bashkimit Evropian, Peter Stano, i cili ka bërë të ditur se përfaqësuesi i lartë të Bashkimit Evropian për Politikë të Jashtme dhe Siguri, Josep Borrell, së shpejti do të informojë për rezultatin e arritur.

Takimi kishte në agjendë planin e zbatimit të propozimit evropian për normalizimin e raporteve, për përmbajtjen e të cilit palët u darkoduan më 27 shkurt në Bruksel.

Related posts

Ministri rus: Perëndimi ka vendosur rreth 360 mijë ushtarë pranë kufirit midis Rusisë dhe Bjellorusisë

rezart morina

OKB dënon djegien e Kuranit

rezart morina

Më shumë se tridhjetë palestinezë u plagosën jashtë burgut Ofer

rezart morina