RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Përleshje në Kuvendin e Kosovës

perleshje-ne-kuvendin-e-kosoves

Derisa kryeministri, Albin Kurti ishte duke folur në foltoren e Kuvendit, ai është sharë dhe ofenduar nga deputetet e opozitës.

Gjatë fjalimit të Kurtit, zëvendëskryeministri Bislimi largoi një fotografi ku shihet kryeministri me hund të madhe, ndërsa nga pamjet e kamerave shihet se deputeti i PDK-së, Mërgim Lushtaku shkonte drejt foltores së Kuvendit, ku ishte duke folur kryeministri Kurti e të cilit i hodhi ujë e më pas edhe Bislimit.

Pas kësaj ka reaguar ministri Murati për të ndalë, e Bislimi e gjuan me një shishe Lushtakun.

Në përleshje përfshihen edhe deputetë tjerë të PDK-së, ku nga pamjet shihet se Hajdar Beqa e godet ministrin Murati dhe shtynë ministren Haxhiu.

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca ka kërkuar që të ndërhyjë Policia e Kosovës.

Pas kësaj Kuvendi ka shkuar në pauzë për 30 minuta.

Related posts

Vazhdojnë të rriten çmimet

admin

Përleshje të rënda mes palestinezëve dhe forcave izraelite gjatë operacionit të ushtrisë në Nablus, Bregu Perëndimor

admin

Vritet një rreshter në Leposaviq, Kurti: Ende po vazhdojnë gjuajtjet me armë mbi policinë tonë

admin