RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Persona të maskuar në protestën e serbëve në Rudar

persona-te-maskuar-ne-protesten-e-serbeve-ne-rudar

Qindra serbë kanë marrë pjesë një protestë të organizuar në Rudar, e thirrur nga “Shtabi i krizave nga veriu i Kosovës”.

Në këtë protestë përveç përfaqësuesve të Listës Serbe janë parë edhe persona me maska.

Të tillët zakonisht janë parë duke lëvizur në rrugët në veri të Mitrovicës zakonisht në situata të tensionuara.

Persona të maskuar dje u raportua se kanë sulmuar me gurë edhe ekipin e T7.

Related posts

Von Cramon kërkon liberalizim të menjëhershëm të vizave për Kosovën

admin

E kapën vajzën trejavëshe me gjithë djep”, rrëfimet nga masakra në Rogovë të Hasit

rezart morina

Turqia dhe Kina diskutojnë zhvillimet e fundit në Gaza

admin6