RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Pesë vjeçarja e vrarë nga sulmet Izraelite në Gaza sonte

pese-vjecarja-e-vrare-nga-sulmet-izraelite-ne-gaza-sonte

Vogëlushja Alaa Abdullah Riyad, 5 vjeç, u vra nga sulmet Izraelite sot në Gaza.

Sulmi ajror në lagjen Shuja’iyya të qytetit të Gazës la të vrarë atë ndërsa babai i Alaas dhe vëllai gjashtëvjeçar u plagosën gjithashtu. Të paktën nëntë palestinezë tjerë janë vrarë dhe dhjetëra tjerë janë plagosur në këtë sulm në ndërtesat e banuar me banorë civilë në mes të qytetit. /mesazhi

Related posts

“Mendime dhe lutje”: Bota reagon ndaj tërmetit shkatërrues të Marokut

admin

Shpërthim në Taksim të Stambollit, mbi 10 të lënduar – VIDEO

admin

Forcat izraelite shkatërruan 4 shtëpi të palestinezëve në Bregun Perëndimor

rezart morina