RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Petkoviqit nuk i aprovohet kërkesa për të hyrë në Kosovë

petkoviqit-nuk-i-aprovohet-kerkesa-per-te-hyre-ne-kosove

Drejtorit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovë në Qeverinë e Serbisë, Petar Petkoviq, nuk i është aprovuar kërkesa për hyrje në Republikën e Kosovës.

Nga ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës, nuk kanë dhënë detaje lidhur me arsyen, por kanë konfirmuar se nuk ia kanë aprovuar këtë herën kërkesën e zyrtarit serb.

“Ju konfirmojmë se Ministria e Punëve të Jashtme dhe Diasporës nuk e ka aprovuar këtë herë kërkesën e zyrtarit serb Petar Petkoviq për hyrje në Republikën e Kosovës”, thuhet në përgjigjen e MPJD.

Related posts

Qeveria emëron Bordin e ri të SHSKUK-së, këta janë shtatë anëtarët e rinj

rezart morina

Kurti në Mbretërinë e Bashkuar, merr pjesë në përurimin e nismës “Labour Friends of Kosova”

admin

Bie çmimi i vajit dhe orizit, rritet sheqeri, shamponi

admin