RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Plagosja e serbit në Zveçan, Hovenier: Të hetohet rasti dhe të zbardhet plotësisht

plagosja-e-serbit-ne-zvecan,-hovenier:-te-hetohet-rasti-dhe-te-zbardhet-plotesisht

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier ka komentuar plagosjen e serbit në Zveçan.

Përmes një cicërime në rrjetin social “Twitter”, ka thënë se autoritetet kosovare duhet të bëjnë një hetim të plotë mbi rastin.

Veç kësaj, ai ka thënë se të gjithë duhet të besojnë në drejtësinë kosovare dhe transparenca e kësaj të fundit duhet të jetë e pranishme, në veçanti në këtë rast.

“Mbështetja e SHBA-së për institucionet e Kosovës për sundimin e ligjit avancon një vizion të përbashkët të një shteti demokratik dhe multietnik. Ata që janë përgjegjës për veprime kriminale duhet të mbajnë përgjegjësi”, shkroi ndër tjerash Hovenier.

Related posts

Vazhdon gjykimi ndaj ish krerëve të UÇK-së

admin

BE-ja paralajmëron pasoja nëse Dodik vazhdon t’i qëndrojë afër presidentit rus

admin

Italia pranoi më shumë se 500 migrantë të dielën

admin