RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policët e rrëmbyer vizitohen nga familjarët

policet-e-rrembyer-vizitohen-nga-familjaret

Ministri i Punëve të Brendshme, Xehlal Sveçla, deklaroi se tre policët e kidnapuar në veri vizitohen nga familjarët e tyre.

Gjatë konferencës për media, Sveçla tha se tre policët e Kosovës që po mbahen në paraburgim në Serbi, janë vizituar dje nga familjarët e tyre, derisa njoftoi se tashmë u kanë shkuar edhe barnat për të cilat kanë nevojë.

“Familjarët i kanë vizituar ata. Ne jemi në përkrahje të çfarëdo nevoje që këta policë kanë dhe patjetër edhe të familjeve të tyre. Barnat tashmë është raportuar se kanë shkuar dhe ne përveç se kërkojmë presim po ashtu që këta zyrtarë policor të lirohen sa më parë. Kidnapimi i tyre është edhe një dëshmi se Serbia nuk ka ndryshuar fare nga ajo e viteve të ’90 ku edhe i shkaktoi katër luftëra”, ka thënë Sveçla./

Related posts

Një polic i lënduar nga shkëmbimi i zjarrit mes policisë dhe të dyshuarit për kontrabandë në veri

rezart morina

“Ushtria britanike vrau mbi 50 të burgosur dhe burra të paarmatosur në Afganistan”

admin

Agjencia e OKB-së për Refugjatët Palestinezë: Situata humanitare në Gaza është shumë më e rëndë

wpuser