RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia e Kosovës furnizon me ushqim qytetarët e Banjskës

policia-e-kosoves-furnizon-me-ushqim-qytetaret-e-banjskes

Rreth 100 pako ushqimore i ka shpërndarë Policia e Kosovës për qytetarët e fshatit Banjskë në Zveçan, ku dy ditë më parë pati sulme ndaj Policisë.

Të dielën, si pasojë e një sulmi të armatosur në Banjskë të Zveçanit u vra polici Afrim Bunjaku. Në aksionin e Policisë, dhjetëra sulmues të armatosur e uniformuar serbë u rrethuan në fshatin Banjskë. Policia u sulmua në vazhdimësi nga sulmuesit.

Nga aksioni deri tash janë konfirmuar tre sulmues të vrarë e gjashtë të arrestuar. Është kapur edhe arsenal armësh, ndërsa disa sulmues të tjerë tashmë është thënë se kanë ikur e po trajtohen në spitalet e Serbisë.

Të hënën në mbrëmje janë publikuar pamjet nga droni, në të cilën shihen lëvizjet e sulmuesve serbë brenda dhe jashtë Manastirit të Banjskës.

Orët e para të së martës kanë kaluar qetë, ka konfirmuar Policia e Kosovës.

Related posts

Britania e furnizon Ukrainën me armatim në vlerë miliardëshe

admin

Studimi zbulon shifrat: 900 milionë të infekuar me Covid në Kinë

admin

Në Xhaminë e Madhe u dhurua gjak vullnetar

admin