RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Policia vazhdon luftën kundër kontrabandës – konfiskon sasi të madhe të duhanit në një fshat të Vitisë

policia-vazhdon-luften-kunder-kontrabandes-–-konfiskon-sasi-te-madhe-te-duhanit-ne-nje-fshat-te-vitise

Policia Kufitare e Kosovës, konkretisht njësitet e Task Forcës dhe hetimet rajonale të Drejtorisë kufitare-Lindje, sot më datë 25 prill, bazuar në informacione relevante dhe me urdhër të prokurorit të shtetit në Gjilan kanë realizuar një operacion kontrolli në një shtëpi dhe objektet e saj përcjellëse në fshatin Lubishtë, komuna e Vitisë.

“Gjatë operacionit policor dhe kontrollit në atë lokacion janë gjetur dhe sekuestruar sasi e konsiderueshme e duhanit të përpunuar dhe të pa përpunuar (në fletë) rreth 500 kg, ambalazhe për paketimin e duhanit, një peshore dhe një grirëse e duhanit”, thuhet në njoftim.

Mallrat të cilat dyshohet se janë kontrabanduar rrugëve ilegale nga Republika e Maqedonisë veriore në Republikën e Kosovës janë sekuestruar dhe së bashku me rastin me urdhër të Prokurorit i dorëzohen Doganës së Republikës së Kosovës për procedura të mëtejme.

Related posts

Parakalimi i 215 ushtarëve në Mitrovicë, sqaron Mehaj

rezart morina

Shkon në mbi 300 numri i të vdekurve nga tërmeti që goditi Turqinë dhe Sirin

admin

Shefi i ri i të drejtave të OKB-së zotohet të angazhohet rreth gjendjes në Xinjiang

admin