RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Porti Iskenderun është dëmtuar rëndë pas zjarrit

porti-iskenderun-eshte-demtuar-rende-pas-zjarrit

Operacionet janë ndalur në portin Iskenderun në provincën turke të Hatay, i cili është dëmtuar rëndë nga një zjarr që shpërtheu pas tërmeteve vdekjeprurëse të së hënës.

Zyrtarët thonë se flakët tanimë janë shuar. /mesazhi

Related posts

Mali i Zi – BE: Qeveria e re të përparojë në procesin e anëtarësimit

rezart morina

SHBA, Biden nënshkroi propozim-ligjin që i jep fund urgjencës COVID-19

admin

Ministria e Financave i ekzekuton pagat, kërkon auditim për grevistët

admin