RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Presidenti Erdoğan priti Sekretarin amerikan të Shtetit Blinken

presidenti-erdogan-priti-sekretarin-amerikan-te-shtetit-blinken

Presidenti Recep Tayyip Erdoğan priti në takim Sekretarin amerikan të Shtetit Antony Blinken, raporton Anadolu.

Pritja, e cila u zhvillua në Sallën e Madhe të Nderit të Aeroportit Esenboğa në Ankara, ishte e mbyllur për shtypin.

Në pritje ishin të pranishëm edhe ministri i Jashtëm Mevlüt Çavuşoğlu dhe ambasadori amerikan në Ankara, Jeffry Flake.

Related posts

Mbi 150 minatorë të Kishnicës hyjnë në grevë,

admin

OBSH i kërkon Izraelit të heqë kufizimet shëndetësore në Gaza

admin

SHBA – Senati amerikan aprovon ligjin për shëndetin, taksat dhe klimën

admin