RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan takoi kryeministrin e Indisë Modi

presidenti-erdogan-takoi-kryeministrin-e-indise-modi

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, takoi kryeministrin indian Narendra Modi, transmeton Anadolu Agency (AA).

Presidenti Erdoğan priti kryeministrin Modi në margjina të Samitit e Organizatës së Bashkëpunimit të Shangait në Samarkand të Uzbekistanit.

Takimi u zhvillua u mbyllur për mediat në qendrën e kongreseve ku po mbahet samiti.

Related posts

Një i vrarë dhe dy të plagosur në Lipjan

admin

Ka filluar takimi i nëntë i liderëve islamë ballkanik në Bullgari

admin

Deputetja turke në Asamblenë Parlamentare të KiE-së: Jam me prejardhje nga Kosova, e mbështes me zemër anëtarësimin

admin