RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti Erdoğan teston automjetin turk TOGG

presidenti-erdogan-teston-automjetin-turk-togg

Presidenti Erdoğan kreu testimin duke drejtuar automjetin TOGG të Turqisë për të cilin vazhdojnë proceset e provës dhe testimeve

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan kreu një testim duke drejtuar prototipin më të fundit të automjetit turk TOGG në Luginën e Informatikës Gebze (Gebze Bilişim Vadisi), transmeton Anadolu Agency (AA).

Pas “Ceremonisë së Çmimeve për ata që i ofrojnë vlera Qendrës së Industrisë dhe Teknologjisë në Kocaeli” në Luginën e Informatikës në Gebze, presidenti Erdoğan kreu testimin duke drejtuar automjetin TOGG të Turqisë për të cilin vazhdojnë proceset e provës dhe testimeve.

Në një postim nga llogaria e tij në median sociale, lidhur me testimin Erdoğan tha: “Në rrugët e atdheut tonë parajsë…Vendas dhe kombëtar…”.

Në postim gjithashtu përfshihen edhe fotografi të Erdoğan-it të shkrepura gjatë testimit. /aa

Related posts

MINT-i publikon çmimet e reja të derivateve

admin

Xhaçka: Sulmet e dhunshme të paprovokuara kundër KFOR-it dhe shtypit, të papranueshme

admin

Dialogu Kosovë – Serbi, temë diskutimi mes Lajçakut dhe kryediplomatit grek

admin