RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe urdhëron 20 milionë dollarë ndihmë për palestinezët përmes UNRWA

presidenti-i-emirateve-te-bashkuara-arabe-urdheron-20-milione-dollare-ndihme-per-palestinezet-permes-unrwa

Presidenti i Emirateve të Bashkuara Arabe, Mohammed bin Zayed Al Nahyan ka urdhëruar 20 milionë dollarë ndihmë urgjente për popullin palestinez, thotë agjencia shtetërore e lajmeve WAM.

“Ndihma, e cila do të kanalizohet përmes Agjencisë së Kombeve të Bashkuara për Ndihmën dhe Punën për Refugjatët Palestinë në Lindjen e Afërt (UNRWA), vjen si pjesë e politikës së Emirateve të Bashkuara Arabe për të ofruar ndihmë dhe ndihmë urgjente për popullatat e cenueshme dhe ata në nevojë në mbarë botën. në kohë krize,” shtoi WAM. /mesazhi

Related posts

Rohde: Lajm vërtetë i mirë marrëveshja për dokumente, më shumë nga këto ju lutem

admin

Policia konfirmon se një person është gjetur i vdekur në rrugën “C”, ku kishte të shtëna me armë

rezart morina

Rritet numri i viktimave nga tërmeti në Marok

rezart morina