RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Presidentja Osmani iu nënshtrua një intervenimi kirurgjik

presidentja-osmani-iu-nenshtrua-nje-intervenimi-kirurgjik

Presidentja Vjosa Osmani të mërkurën i është nënshtruar një operacioni.

Zyra e Presidentes ka bërë të ditur se Osmani ka kaluar në intervenim kirurgjik për heqjen e tëmthit dhe të enjten i kthehet ushtrimit të funksionit.

Lexoni të plotë njoftimin:

Zyra e Presidentes së Republikës së Kosovës njofton opinionin publik se dje (2 nëntor), pas rekomandimit nga mjekët specialistë, Presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani i është nënshtruar një intervenimi të lehtë kirurgjik (heqja e tëmthit), i cili është realizuar me sukses.

Bazuar në vlerësimin dhe vullnetin e saj, gjatë ditës së djeshme, Presidentja Osmani ka bërë bartjen e përkohshme të përgjegjësive të Presidentes së Republikës tek Kryetari i Kuvendit të Republikës së Kosovës, z. Glauk Konjufca.

Nga 3 nëntori, Presidentja do të vazhdoj me ushtrimin e detyrave dhe obligimeve kushtetuese që ndërlidhen me pozitën e Presidentes së Republikës, si dhe gradualisht do t’i kthehet angazhimeve publike.

Gjatë kësaj periudhe, kërkojmë mirëkuptimin e medieve për të respektuar të drejtën fundamental për privatësi të Presidentes, që është e garantuar me kushtetutë.

Related posts

Erdoğan: Ligji antiterror i Suedisë i pakuptimtë për sa kohë që PKK-ja organizon lirshëm aktivitete

rezart morina

Rikthehen infektimet dhe vdekjet me Covid–19 në Kosovë

admin

Gjuha turke po integrohet në sistemin arsimor të Shqipërisë

admin