RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Prigozhin deklaron tërheqjen e trupave të tij nga Moska

prigozhin-deklaron-terheqjen-e-trupave-te-tij-nga-moska

Bosi paraushtarak i ”Wagner”, Yevgeny Prigozhin deklaroi se ka ndalur avancimin e trupave të tij në kryeqytetin rus, Moskë dhe ata tani po kthehen, sipas një mesazhi zanor të publikuar nga shërbimi i tij për shtyp në Telegram.

“Tani është koha kur edhe mund të derdhet gjak”, tha Prigozhin.

”Kështu … kolonat tona po kthehen dhe ne po shkojmë në drejtim të kundërt për t’u kthyer në kampe, sipas planit”, tha Prigozhin në Telegram. /atsh

Related posts

Sveçla: Nëse Vuçiq futet pa leje në Kosovë, do të arrestohet

rezart morina

OKB paralajmëron se kolera po përhapet me shpejtësi në të gjithë Sirinë

admin

Nuk do të ketë takim direkt Putin-Zelensky e as negociata, thotë diplomati rus

admin