RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Prigozhin deklaron tërheqjen e trupave të tij nga Moska

prigozhin-deklaron-terheqjen-e-trupave-te-tij-nga-moska

Bosi paraushtarak i ”Wagner”, Yevgeny Prigozhin deklaroi se ka ndalur avancimin e trupave të tij në kryeqytetin rus, Moskë dhe ata tani po kthehen, sipas një mesazhi zanor të publikuar nga shërbimi i tij për shtyp në Telegram.

“Tani është koha kur edhe mund të derdhet gjak”, tha Prigozhin.

”Kështu … kolonat tona po kthehen dhe ne po shkojmë në drejtim të kundërt për t’u kthyer në kampe, sipas planit”, tha Prigozhin në Telegram. /atsh

Related posts

Shtohet numri i mërgimtarëve që arrijnë në Kosovë

admin

Zhurma për dinarin serb, Kurti ua sqaron diplomatëve të huaj në Kosovë, esencën e rregullores së BQK-së

rezart morina

Znj. Erdogan: Nevojiten hapa konkret kundër krizës klimatike

admin