RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Prishtina hap konkurs plotësues për pranim të nxënësve në klasën e 10-të

prishtina-hap-konkurs-plotesues-per-pranim-te-nxenesve-ne-klasen-e-10-te

Drejtoria Komunale e Arsimit në Prishtinë ka shpallur konkurs të hënën për regjistrimin e nxënësve në klasën e 10, të gjimnazeve dhe të shkollave profesionale, për vitin shkollor 2022/2023.

Konkursi është hapur për gjimnazet “Sami Frashëri”, “Matematikor i specializuar”, “Ahmet Gashi”, “Eqrem Çabej” dhe për shkollat “Dr. Ali Sokoli”, “28 Nëntori”, “7 Shtatori”, “Abdyl Frashëri”, “Gjin Gazulli”, Medreseja e Mesme “Alauddin” dhe “Prenk Jakova”.

Sipas njoftimit të Komunës, paraqitja e dokumenteve bëhet në periudhën 22 – 24 gusht, ndërsa rezultatet për pranimin e nxënësve shpallen më 25 gusht.

Në njoftimin zyrtar janë publikuar të gjitha detajet për aplikim që mund të gjenden KËTU

Related posts

Ndërron jetë një i ri palestinez i plagosur më parë nga forcat izraelite në Bregun Perëndimor

rezart morina

Stuhia “Julia” shndërrohet në uragan të shkallës së parë

admin

Pengon nxënësit gjatë namazit, mësuesja largohet nga puna – VIDEO

admin