RTV AHIRETI
Lajme

Prizen, mbështetësit e presidentit Erdoğan festojnë suksesin e tij në zgjedhjet presidenciale

prizen,-mbeshtetesit-e-presidentit-erdogan-festojne-suksesin-e-tij-ne-zgjedhjet-presidenciale

Suksesi i presidentit të Türkiyes, Recep Tayyip Erdoğan, në raundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale është festuar me entuziazëm në qytetin e Prizrenit, raporton Anadolu.

Pasi u bënë të njohura rezultatet jozyrtare të zgjedhjeve, qindra kosovarë dhe qytetarë turq që jetojnë në vend u mblodhën rreth Konsullatës së Përgjithshme të Türkiyes në Prizren në sheshin historik të Shatërvanit të Prizrenit, duke festuar me daulle dhe surle.

Turma, duke mbajtur flamuj të Türkiyes dhe të Kosovës, brohoriste parulla në favor të presidentit Erdoğan.

Related posts

Akulli detar në Antarktidë në nivelet më të ulëta ndonjëherë, pasojat që mund të ketë

rezart morina

Presidenti Erdoğan priti Dukën e Edinburgut, Princin Edward

rezart morina

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarve për dhunimin e dy të miturave në Gjakovë

admin