RTV AHIRETI
Kuzhinë

Pulë në tigan me domate qershi dhe kërpudha

pule-ne-tigan-me-domate-qershi-dhe-kerpudha

Vizitoni Gatime Shqiptare per receta gatimi nga Kuzhina Shqiptare

Përbërësit:

1 pulë

500 gr kërpudha

100 ml verë e bardhë

7-8 domate qershi

½ lk piper i kuq

½ fç salcë keçap

1 lgj gjalpë

1 lgj vaj ulliri

Koncentrat

Rozmarinë

Kripë, piper

Përgatitja:

Kaurdisim pulën të ndarë në racione me pak gjalpë dhe vaj ulliri. Më pas vendosim kërpudhat dhe vazhdojmë kaurdisjen. E shuajmë me verë të bardhë dhe sapo të avullojë alkooli e spërkasim me kripë, piper të zi, piper të kuq (fara speci djegës) dhe shtojmë salcën keçap. Kemi ngrohur ujë ku kemi shtuar pak koncentrat.  Hedhim buljonin në tenxhere, shtojmë rozmarinë dhe domatet qershi në fund dhe e lemë pulën me kapak mbuluar të gatuhet avash avash.

Ky postim eshte marre nga Gatime Shqiptare.

Related posts

Tortë e akullt greke: Ëmbëlsirë mediterane nr. 1 për të gjitha stinët e vitit!

admin

Tufahie: A ka ndonjë prej jush që nuk e pëlqen këtë ëmbëlsirë

admin

Bëni glazurë si në ëmbëltore: Qe se si duhet ta shkrini çokollatën!

admin