RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Qindra persona jashtë spitalit kryesor të Gazës gjërsa shumë identifikojnë të dashurit

qindra-persona-jashte-spitalit-kryesor-te-gazes-gjersa-shume-identifikojne-te-dashurit

Pas sulmeve fillestare izraelite, disa qindra njerëz u mblodhën jashtë morgut në spitalin kryesor Shifa të qytetit të Gazës.

Disa hynë për të identifikuar të dashurit, por vetëm për të dalë në lot.

Ndërkohë, ministria e shëndetësisë në Gaza tha se spitalet ishin gati dhe të përgatitur për t’u marrë me pacientët e ardhur në të gjithë Rripin, pasi numri i të lënduarve nga sulmet u rrit shpejt.

Related posts

Gjermani, një xhami ishte cak i sulmit islamofobik – FOTO

admin

Brigadat al-Qassam: Në mesin e ushtarëve izraelitë që sulmuam në Gaza ka të vdekur dhe të plagosur

rezart morina

Kapacitet e rajonit për “stinën” e zjarreve

admin