RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Raportohen vdekje dhe plagosje pas goditjes së ambulancës në Gaza

raportohen-vdekje-dhe-plagosje-pas-goditjes-se-ambulances-ne-gaza

Një sulm ndaj ambulancës në qytetin e Gazës ka rezultuar në dy të vdekur dhe ka plagosur dy mjekë ndihmës, siç raportohet nga Ministria e Shëndetësisë në Gaza.

Sulmi kishte në shënjestër një ambulancë që po përpiqej të evakuonte njerëzit e plagosur në një sulm të mëparshëm ajror në Kullën al-Karama në lagjen Karama.

Palestinezët kanë akuzuar prej kohësh forcat izraelite për shënjestrimin e civilëve, përfshirë ata që ishin rrugës për në spitale, dhe janë dokumentuar incidente të automjeteve të ambulancës që pengohen të arrijnë tek palestinezët e plagosur rëndë. /mesazhi

Related posts

Gjermania vlerëson diplomacinë e Türkiyes për të ringjallur marrëveshjen e drithërave të Detit të Zi

admin

Mbi 60 të vdekur, e dhjetëra të lënduar nga përmbytjet në Sudan

admin

Një i vdekur dhe tre të plagosur nga të shtënat me armë në një kafiteri në Skenderaj

admin