RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Presioni mbi Netanyahu rritet mes pretendimeve që Egjipti paralajmëroi për sulmin e Hamasit

presioni-mbi-netanyahu-rritet-mes-pretendimeve-qe-egjipti-paralajmeroi-per-sulmin-e-hamasit

Presioni është në rritje ndaj kryeministrit izraelit Netanyahu pasi ka pretendime se Egjipti kishte paralajmëruar për një sulm të mundshëm të Hamasit në Gaza, të cilin ai dyshohet se e injoroi.

Ky zbulim ka zemëruar shumë izraelitë, duke çuar në thirrje për dorëheqjen e Netanyahut.

Publiku është i tronditur dhe mbështet reagimin e fortë të ushtrisë në Gaza, por ata ndjehen të mashtruar nga udhëheqja e tyre në lidhje me situatën e sigurisë përgjatë kufirit të Gazës.

Ka një kërkesë në rritje për një qeveri uniteti emergjente ose kabinet lufte për të demonstruar lidership dhe unitet gjatë konfliktit. /mesazhi

Related posts

Një vit e gjysmë pas zhdukjes, gjendjet i vdekur biznesmeni Bedri Rexhepi

admin

Bastisje në Haraçinë, parandalohet transporti i drogës në vlerë prej 100 mijë eurosh

rezart morina

Borrell takon Guterres, flasin për normalizimin e marrëdhënieve Kosovë – Serbi

rezart morina