RTV AHIRETI
Lajme

Reshje bore në Sirinë veriore, mijëra refugjatë përballen me kushte të vështira dimri

reshje-bore-ne-sirine-veriore,-mijera-refugjate-perballen-me-kushte-te-veshtira-dimri

Reshjet e borës kanë përfshirë rajonet e Sirisë veriore, raporton Anadolu.

Që nga orët e natës, reshjet e borës kanë kanë filluar në Azez, Bab, Çobanbey, Jarablus dhe Afrin, rajone të cilat janë çliruar nga organizatat terroriste nëpërmjet operacioneve të forcave turke “Mburoja e Eufratit” dhe “Dega e Ullirit” në veri të Sirisë.

Reshjet e borës kanë ndikuar negativisht në kampet e refugjatëve ku jetojnë mijëra civilë të zhvendosur, të cilët po luftojnë me kushtet e vështira të dimrit.

Related posts

Erdoğan: Askush nga ne nuk mund të ndihet i sigurt aty ku fëmijët vdesin

rezart morina

Kina shpreson që Rusia dhe Ukraina të zhvillojnë bisedime të paqes

rezart morina

Më shumë se 6 mijë emigrantë u përpoqën të hyjnë ilegalisht në Bosnjë dhe Hercegovinë vitin e kaluar

admin