RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmetShëndetësi

Rritet numri i të infektuarve me COVID-19, 177 raste të reja brenda 24 orëve

rritet-numri-i-te-infektuarve-me-covid-19,-177-raste-te-reja-brenda-24-oreve

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informon se nga 986 testime, 177 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, nuk është shënuar asnjë rast i vdekjes.

Sot janë shëruar 13 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 225.424.

Në total numri i rasteve aktive është 486.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 70 doza të vaksinës kundër COVID-19

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.830.533 doza të vaksinës.

Deri më sot 903.426 qytetarë janë vaksinuar me dozën e parë, kurse me dozën e dyte 823.716.

Deri më sot janë dhënë 103.203 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. /

Related posts

Kampi Rukban në Siri po kalon edhe një Ramazan tjetër nën rrethimin e forcave të regjimit të Asadit

admin

Shqipëria notë verbale ndaj Britanisë së Madhe mbi deklaratat për shqiptarët të ministrit britanik

admin

Plani “evropian” intensifikon dialogun në janar

admin