RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Rrustem Mustafa – Remi, ftohet nga Gjykata Speciale

rrustem-mustafa-–-remi,-ftohet-nga-gjykata-speciale

Ish-komandanti i UÇK-së për Zonën e Llapit, Rrustem Mustafa – Remi, ka marrë ftesë për t’u paraqitur në Gjykatën Speciale.

Ish-deputeti i PDK-së për teve1.info ka konfirmuar se javën tjetër do të udhëtojë drejt Hagës së Holandës për t’iu përgjigjur thirrjes.

“Po, e vërtetë. Kam pranuar një ftesë dhe do ta paraqitem”, është shprehur ai.

Remi më parë ka dhënë një dëshmi pranë Gjykatës Speciale më 14 janar 2019, ku ishte ftuar për intervistim.

Related posts

Kili, 13 të vdekur nga zjarret pyjore

admin

Porosia e Kurtit për policët nga kampi “Enver Zymberi” në Mitrovicë: Luftoni grupet kriminale

admin

Pesë palestinezë u vranë gjërsa forcat izraelite sulmuan kampin e Bregut Perëndimor

admin