RTV AHIRETI
Lajme

Rusia bombardon qendrën tregtare në Kharkiv, raportohet për 11 persona të vrarë dhe shumë të tjerë të plagosur

rusia-bombardon-qendren-tregtare-ne-kharkiv,-raportohet-per-11-persona-te-vrare-dhe-shume-te-tjere-te-plagosur

Bombardimet ruse në një qendër tregtare në Kharkiv të Ukrainës kanë lënë të vrarë të paktën 11 persona. Dhjetëra persona të tjerë janë plagosur nga sulmi i 25 majit, i cili goditi një qendër tregtare të mbushur me vizitorë. Guvernatori i rajonit të Kharkivit, Oleh Synyehubov, tha më 26 maj se 11 persona janë konfirmuar

Related posts

Escobar: Asociacioni do të bëhet, pyetja e vetme është se sa shpejt do të ndodhë

rezart morina

Blinken: SHBA ndihmë shtesë me vlerë 325 milionë euro për Ukrainën

rezart morina

Presidentja Osmani uron besimtarët për Fitër Bajram: Solidariteti ndërnjerëzor, trashëgimia jonë e çmuar

admin