RTV AHIRETI
Shëndetësi

Sa më shume kafe, aq më shumë shëndet

sa-me-shume-kafe,-aq-me-shume-shendet

Një recetë e shëndetshme nga kafeja bie në sy për thjeshtësinë e saj dhe rezultatet po aq efektive të menjëhershme.

Ju mund ta praktikoni atë si një armë sekrete për të luftuar celulitin, problem me të cilin mund të përballen shumë gra.

Celuliti është më i dukshëm tek vithet dhe kofshët, dhe zakonisht ndodh pas moshës së pubertetit.

Kjo recetë është veçanërisht e efektshme nëse aplikohet në lëkurë në përfundim të dimrit apo në pranverë, kur lëkura ka mangësi vitaminash dhe elemente ushqyes. Ajo është gjithashtu ideale për lëkurë të thatë.

Përbërësit:
1/2 filxhan llum kafeje
Vaj ulliri ekstra i virgjër
Një enë plastike

Përzieni një gjysmë gotë me llum kafeje dhe pak vaj ulliri. Nxeheni këtë përzierje në mikrovalë për 20 sekonda.

Përhapeni përzierjen e ngrohtë në zonën ku keni celulitit dhe mbulojeni me qese plastike.

Lëreni për 30 minuta, dhe pastaj pini me ujë të ngrohtë. Përsëriteni këtë proces dy herë në javë deri sa të shihni përmirësim

Related posts

​Si ta dalloni vetë mjaltin origjinal

admin

5 fruta që përmirësojnë humorin tuaj

rezart morina

5 mënyra për të përmirësuar shëndetin e prindërve tuaj të moshuar

admin