RTV AHIRETI
FeaturedLajmeLajmetShqipëri

Sali Berisha njofton datën e protestës së opozitës

sali-berisha-njofton-daten-e-protestes-se-opozites

Partia Demokratike do të zhvillojë një protestë para Kryeministrisë në 11 shkurt.

Vendimi është bërë me dije nga kryetari i PD, Sali Berisha në fund të mbledhjes së kryesisë.

“Largimi sa më shpejt i Edi Ramës, i cili prej së paku 6 vitesh ka angazhuar shuma përrallore, ka angazhuar policira sekrete, ka angazhuar dhe korruptuar shefin e kundërzbulimit të FBI-së. Ka marrë peng ish-kryetarin e PD-së, Lulzim Basha, ka bërë gjithçka për asgjësimin politik të Sali Berishës, me qëllimin e vetëm, shkatërrimin e opozitës së vërtetë në Shqipëri.

Koha është në flasë opozita. Të flasë gjer në largimin e kësaj kalbësire, nga pushteti. Gjer në largimin e këtij turpi, njeriu që s’ka asnjë parim, normal, moral, nder, dinjitet që nuk ka asnjë kufi në poshtërsitë e tij për të qëndruar vetë në pushtet, pavarësisht se çfarë i shkakton demokracisë dhe vendit të vet.

Me datën 11 Shkurt, Shqipëria marshon drejt Tiranës, Tirana vërshon në rrugët e saj”, tha Berisha.

Related posts

Bislimi i kundërpërgjigjet BE-së: Në takimin e 14 shtatorit vetëm Kurti paraqiti një draft thelbësor dhe gjithëpërfshirës

rezart morina

Vladimir Putin betohet për herë të 5-të si President i Rusisë, ceremonia bojkotohet nga Perëndimi

admin

Ministrja gjermane e Arsimit: Shkollat duhet t’i përgatisin nxënësit për luftë

admin