RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shirat e rrëmbyeshëm përmbytin qytetet në Kinën jugore dhe qendrore

shirat-e-rrembyeshem-permbytin-qytetet-ne-kinen-jugore-dhe-qendrore

Reshjet e vazhdueshme të dendura të shiut kanë goditur shumë zona në Kinë, duke bllokuar rrugë dhe shumë qytetarë, raportojnë mediat në Pekin.

Në Weinan, zonë në Kinën Veriperëndimore, një familje me dy fëmijë ka ngecur në makinë për shkak të rrugëve të përmbytura.

Transmetuesi shtetëror CCTV ka publikuar pamje të shpëtimtarëve që mbërrinin në vendngjarje dhe nxirrnin familjen nga automjeti i bllokuar.

Ndërkohë, persona të tjerë të bllokuar në përmbytje në të njëjtën zonë u transferuan në vende të sigurta nga ekipet e shpëtimit.

Related posts

Shefi i EULEX-it del për ecje me komandantin e KFOR-it në veri: I kemi të sinkronizuara rolet

admin

Zakharova: Franca vazhdon përpjekjet që synojnë ruajtjen e një “pozite ekskluzive në Afrikë”

admin

Tërmet në Rumani, lëkundjet u ndjenë edhe në Kosovë

admin