RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shqipëri: Mbi 3 mijë raste aktive me COVID-19

shqiperi:-mbi-3-mije-raste-aktive-me-covid-19

Në Shqipëri janë gjithsej 3 mijë e 791 raste aktive me COVID-19.

Në 24 orët e fundit janë konfirmuar 341 raste të reja me këtë virus, përcjell Klankosova.tv.

Gjatë kësaj periudhe janë shëruar edhe 331 persona.

Ndërkaq, aktualisht në spitalet COVID në Shqipëri janë duke u trajtuar 24 pacientë.

Related posts

Erdoğan dhe Putin diskutojnë konfliktin “shqetësues” izraelito-palestinez

admin

SHBA dhe Indonezia zhvillojnë stërvitje të përbashkët pas tensionit me Kinën

admin

Koreja e Veriut kryen rundin e katërt të testeve raketore brenda një jave

admin