RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Shumë shtete aziatike hyjnë në vitin 2023 – VIDEO

shume-shtete-aziatike-hyjne-ne-vitin-2023-–-video

Shumë shtete në Azi kanë mirëpritur vitin 2023.

Viti i Ri hyri në kryeqytetet si Kuala Lumpur, Manila, Shangai, Singapor, Pekin, Hong Kong, Taipei dhe Perth më herët.

Taipei ka festuar ardhjen e vitit 2023 me fishekzjarre dhe shfaqje me dritë në katin e saj më të lartë, Taipei 101.

Ora vazhdon të lëvizë dhe tani viti i ri ka hyrë në pjesë të Azisë Jugore si India e Pakistani. India sapo ka mirëpritur vitin 2023. Pritjet tani po zhvillohen në Islamabad, Lahore dhe Karaçi ndërsa viti 2023 mbërrin në Pakistan.

Related posts

Tifozët e Celtic-ut protestuan kundër familjes mbretërore gjatë ndeshjes së ligës skoceze

admin

Grupet e të drejtave Rohinge formojnë aleancë për vetëvendosje në Mianmar

admin

Francë, policia ndërhyn ndaj tifozëve të Marokut që dolën për të festuar fitoren ndaj Portugalisë – VIDEO

admin