RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Siguria në veri të Kosovës, Kurti takohet me ndihmës sekretarin e NATO-s

siguria-ne-veri-te-kosoves,-kurti-takohet-me-ndihmes-sekretarin-e-nato-s

Kryeministri Albin Kurti sot ka pritur në takim, ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për operacione, Thomas Goffus dhe komandantin e KFOR-it, Angelo Michele Ristuccia.

Po ashtu edhe në orën 16:00 presidentja e Republikës së Kosovës, Vjosa Osmani do të pres në takim Ndihmës Sekretarin e Përgjithshëm të NATO-s për operacione, Thomas Goffus.

Ndryshe, kryeministri i Kosovës, Albin Kurti, konfirmoi të mërkurën se kanë marrë informacion se Serbia po kontrabandon armë përmes autoambulancave.

Në një konferencë për media, Kurti tha se për këtë çështje gjatë ditës do të takohet me komandantin e KFOR-it si dhe përfaqësuesit e NATO-s.

Related posts

Zelensky nënshkruan ligjin: Të dënuarit me burg lejohen të shërbejnë në ushtri

admin

Flet axha i 18-vjeçarit që vdiq në QKUK, tregon se si u godit me veturë dhe u rrah me shufra metalike

admin6

Pirc Musar në Shkup: Edhe Sllovenia ndryshoi Kushtetutën

admin