RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe BotëTurqi

Sirianët kanë nevojë “urgjentisht” për ndihmë, thotë i dërguari i OKB-së

sirianet-kane-nevoje-“urgjentisht”-per-ndihme,-thote-i-derguari-i-okb-se

Sirianët kanë nevojë urgjente për ndihmë pasi tërmeti me magnitudë 7.8 goditi një pjesë të vendit dhe Turqinë herët të hënën, tha i dërguari i Kombeve të Bashkuara për Sirinë, Geir O. Pedersen.

“Sirianët kanë nevojë urgjente për ndihmë globale,” tha Pederson.

“Unë përsëris thirrjen e Sekretarit të Përgjithshëm për komunitetin ndërkombëtar për të ndihmuar mijëra që vuajnë nga humbja. Sirianët kanë nevojë urgjente për ndihmë globale,” tha Pederson.

Related posts

Në Speciale vazhdon gjykimi në rastin Thaçi dhe të tjerët

admin

Specializantët sërish në protestë, paralajmërojnë radikalizim të masave

rezart morina

Forcat izraelite kanë bllokuar qytetin Jericho 6 ditë me radhë

admin