RTV AHIRETI
KosovaKosovëLajmeTë Gjithauckveteranet

“S’ka ushtar që fle mirë pas luftës” – Veteranët mbeten pa rehabilitim psiko-social

“s’ka-ushtar-qe-fle-mire-pas-luftes”-–-veteranet-mbeten-pa-rehabilitim-psiko-social

Një armë, pak fishekë, një shok pranë krahut. Në mes të vitit 1998, Bekim Shala qëndroi për gjysmë ore i pozicionuar pranë xhamisë në fshatin e tij të lindjes, Shalë e Lipjanit – pjesa qendrore e Kosovës. Ai dhe shoku i tij i luftës prisnin që të përballeshin me forcat serbe. Edhe pse jo mjaftueshëm […]

Related posts

Në Kosovë mirëpritet rezoluta e miratuar nga Asambleja e OKB-së për Srebrenicën

admin6

“Jo garë me populistët”- Kancelari Scholz: Gjermania dhe Evropa duhet të rifitojnë besim

admin

Këshilli i Sigurisë Kombëtare turke ‘dënon ashpër sulmet e tmerrshme ndaj Kuranit’

admin