RTV AHIRETI
Lajme

Sulmuan ndërtesat fetare në rajonin e Dagestanit të Rusisë, eliminohen pesë autorët! Kremlini shpall tre ditë zie për viktimat

sulmuan-ndertesat-fetare-ne-rajonin-e-dagestanit-te-rusise,-eliminohen-pese-autoret!-kremlini-shpall-tre-dite-zie-per-viktimat

Pesë persona përgjegjës për sulme të shumta me armë që synonin kishat dhe sinagogat në rajonin e Dagestanit të Rusisë janë “eliminuar” thanë autoritetet, ndërsa rajoni filloi tre ditë zie. Një hetim penal është nisur sipas ligjeve kundër terrorizmit pasi persona të armatosur vranë 19 persona në sulme të koordinuara në dy qytete në rajonin

Related posts

Lavrov: Ngjarjet rreth projektligjit për “agjentët e huaj” në Gjeorgji, përpjekje për grusht shteti

rezart morina

Kurti thotë se tërheqja e Bidenit nga gara shënon fundin e një epoke

admin

Këshilli i Sigurimit të OKB-së nesër diskuton për sulmet izraelite në Gaza

admin