RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Skandaloze – Parlamenti francez ndal seancën pasi fyhet në baza racore deputeti me ngjyrë – VIDEO

skandaloze-–-parlamenti-francez-ndal-seancen-pasi-fyhet-ne-baza-racore-deputeti-me-ngjyre-–-video

“Kthehu në Afrikë!”, parlamenti francez ndal seancën pasi fyhet në baza racore deputeti me ngjyrë

Parlamenti francez shtyu seancën e tij të sotme pasi ligjvënësit me ngjyrë Carlos Martens Bilongo iu kërkua të kthehet në Afrikë nga një anëtar i një partie të ekstremit të djathtë, transmeton Anadolu Agency (AA).

Grégoire de Fournas (majtas) fyen deputetin Carlos Martens Bilongo

Bilongo, anëtar i partisë së krahut të majtë France Insoumise, po i drejtohej parlamentit kur anëtari i ekstremit të djathtë bërtiti: “Kthehu në Afrikë!”, njoftoi partia në Twitter.

“E djathta ekstreme mbetet ajo që ka qenë gjithmonë, raciste dhe e neveritshme. Një sanksion përkatës duhet të shqiptohet menjëherë”, thuhet më tej.

Related posts

Eksportet izraelite të armëve shënojnë rritje të ndjeshme në vitin 2021

admin

Spanjë – Të paktën pesë të vdekur pas stuhive të forta

admin

Iran: Mbi 40 të vrarë pas protestave për vdekjen e Aminit

admin