RTV AHIRETI
Shëndetësi

Stresi i “mirë” dhe ai i “keq”, si t’i dalloni dhe mbani nën kontroll

stresi-i-“mire”-dhe-ai-i-“keq”,-si-t’i-dalloni-dhe-mbani-nen-kontroll

Stresi ka një ndikim të fortë mbi trupin dhe psikikën tonë. Megjithatë, ekziston një lloj stresi “i mirë” që është i dobishëm për jetën, pasi shkakton atë shpërthim energjie që ju ndihmon të përballoni sfidat e përditshme. Stresi ndikon fuqishëm në funksionet tona psikike dhe jetësore.

Related posts

Ulen shifrat e vaksinimit/ Asnjë shkollë, kopsht apo çerdhe nuk do regjistrojë të pavaksinuar

rezart morina

IKSHPK lëshon apel: Rastet me COVID-19 janë rritur, vaksinohuni e bartni maskat

admin

Përse nuk duhet të pini kurrë ujë duke qëndruar në këmbë

admin