RTV AHIRETI
Shëndetësi

Studim: Fitnesit kardio-respirator ul rrezikun e kancerit tek meshkujt

studim:-fitnesit-kardio-respirator-ul-rrezikun-e-kancerit-tek-meshkujt

Sipas një studimi nga Shkolla Suedeze e Shkencave të Sportit dhe Shëndetit, të publikuar në JAMA Network Open, përcaktuesit për reduktimin e rrezikut të malinjitetit tek meshkujt duket se janë nivelet e fitnesit kardio-respirator.

Related posts

Si të ulni nivelin e sheqerit në gjak përmes ushqimeve

admin

I ftohti dëmton të moshuarit/ Kujdes me veshjen, ushqimin dhe e temperaturat në ambientet e brendshme

admin

Psikologia: Jeta e luksit në rrjete sociale po i çon adoleshentët në depresion

admin