RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Stuhia më vdekjeprurëse godet Nju Jorkun, autoritetet ngrenë alarmin

stuhia-me-vdekjeprurese-godet-nju-jorkun,-autoritetet-ngrene-alarmin

Autoritetet meteorologjike në Nju Jork kanë paralajmëruar se vendi është nën pushtetin e një stuhie dëbore, që sipas tyre do të jetë më vdekjeprurës që vendi ka parë gjatë viteve të fundit.

Reshjet e dendura të dëborës që goditën disa pjesë të shtetit Perëndimor të Nju Jorkut nisën sot, me stuhinë që kërcënon të shkaktojë probleme të mëdha në Nju Jork.

Temperaturat në vend do të shkojnë nën 0 gradë celcius, ndërsa ekspertët flasin për vështirësi në qarkullimin e mjeteve për shkak të mjegullave, dhe zona të izoluar nga dëbora dhe akulli.

“Masat ajrore të ftohta do t’i çojnë temperaturat 20 gradë nën parashikimin normal gjatë fundjavës ”, tha të enjten Shërbimi Meteorologjik i SHBA.

Autoritetet vendase u bëjnë thirrje qytetarëve te tregojnë kujdes të madh gjatë fundjavës.

Related posts

Emigrantët në rrugë: Strehimore të mbushura me njerëz në Nju Jork

admin

Një kolonë me automjete të blinduara të policisë hynë në Zveçan

rezart morina

Mitsotakis premton rritjen e pagës minimale

rezart morina