RTV AHIRETI
LajmeLajmetRajon dhe Botë

Suedia dhe Finlanda, duhet të marrin në konsideratë shqetësimet e sigurisë së Turqisë

suedia-dhe-finlanda,-duhet-te-marrin-ne-konsiderate-shqetesimet-e-sigurise-se-turqise

Erdoğan: Nëse Suedia dhe Finlanda bëhen anëtare të NATO-s, duhet të marrin në konsideratë shqetësimet e sigurisë së Türkiye-s, e cila është anëtare e aleancës prej 70 vitesh.

Erdoğan: (Aplikimi i Suedisë dhe Finlandës për në NATO) Do të zhvillojmë takimin katërpalësh dhe do të shohim se në çfarë pike kanë arritur. Ne nuk duam vetëm fjalë, duam rezultate.

Erdoğan: (Samiti i NATO-s) Këtë mëngjes zhvilluam bisedë me presidentin amerikan Biden. Ai dëshiron takim sërish në mbrëmje ose nesër. Edhe ne u përgjigjëm që “mundet”.

Related posts

Stoltenberg vlerëson edhe njëherë rolin e Turqisë në marrëveshjen e drithit

admin

Kina fillon gërmimin e një prej gropave më të thella e misterioze në Tokë – VIDEO

admin

Oliver Varhelyi prezanton Raportin e Progresit: Kosova i ka përmbushur kriteret për liberalizimin e vizave

admin