RTV AHIRETI
Lajme

Sulmet me dron, mbyllen përkohësisht dy aeroporte në një rajon rus

sulmet-me-dron,-mbyllen-perkohesisht-dy-aeroporte-ne-nje-rajon-rus

Autoritetet në rajonin Tatarstan të Rusisë i mbyllën për disa orë dy aeroporte të mëdha të mërkurën, për shkak të një sulmi me dronë. Aeroporti në kryeqytetin e këtij rajoni, Kazan, dhe një tjetër në qytetin Nizhnekamsk, u mbyllën për “arsye sigurie”, thanë autoritetet ruse. Ministria e Mbrojtjes e Rusisë tha se “një dron ukrainas

Related posts

Bie nga ndërtesa, vdes një punëtor në Fushë Kosovë

rezart morina

Haiti po zhytet sërish në anarki, BE evakuon personelin diplomatik! Grupet kriminale po synojnë pushtetin

admin

“Jam lodhur”- Këngëtarja e njohur heq dorë nga muzika: Ndjej se bota nuk më do në këtë industri vazhdimisht jam tallur për shkak të pamjes

admin