RTV AHIRETI
Lajme

Sulmi rus në Odesa shkaktoi 20 viktima, Zelensky zotohet se do të kundërpërgjigjet

sulmi-rus-ne-odesa-shkaktoi-20-viktima,-zelensky-zotohet-se-do-te-kunderpergjigjet

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, ka thënë se forcat ruse që e sulmuan të premten qytetin ukrainas të portit në Detin e Zi, Odesa, do të marrin “përgjigje të drejtë” nga forcat e Kievit. Rusia e sulmoi Odesën me raketa dhe me dronë të premten, duke i vrarë 20 njerëz dhe duke i plagosur mbi

Related posts

Libi: Banorët protestojnë kundër qeverisë, kërkojnë përgjegjësi për përmbytjet – VIDEO

rezart morina

Ngrihet aktakuzë ndaj dy të miturve për vrasjen e 18-vjeçarit në Podujevë

admin6

Policia e Kosovës gjen pajisje për prodhimin e kriptovalutave në veri të Mitrovicës

rezart morina