RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmohet me gurë në Serbi autobusi që po kthehej nga Zvicra në Kosovë

sulmohet-me-gure-ne-serbi-autobusi-qe-po-kthehej-nga-zvicra-ne-kosove

Një autobus nga Kosova është sulmuar mbrëmë me gurë në Serbi.

Rasti ka ndodhur saktësisht në rrugën Nish-Leskov, kur autobusi i kompanisë “Turist Kosova e Re” po kthehej nga Zvicra për në Kosovë.

Në një prononcim për lajmi.net, nga kjo kompani kanë bërë të ditur se nuk ka të lënduar nga rasti.

“Lajmi është i vërtetë, ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00 deri sa kemi qenë duke u kthyer nga Zvicra në Kosovë. Kanë qenë dy persona të maskuar të cilët kanë hedhur gurë”, kanë thënë nga kjo kompani.

Sipas informacioneve të deritanishme, asnjë nga udhëtarët nuk është lënduar.

Related posts

Burri i eurodeputetes italiane gjendet i vrarë në makinën e tij në Palermo, takimi i fundit i biznesmenit! Si gruaja dhe vajza e gjetën me anë të GPS

admin

Pesë persona të vrarë në një shtëpi të të moshuarve në Kroaci

RTI

Pa’lestina mirëpret mendimin e GJND-së rreth okupimit iz’raelit të tokës pa’lestineze

admin6