RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sulmohet me gurë në Serbi autobusi që po kthehej nga Zvicra në Kosovë

sulmohet-me-gure-ne-serbi-autobusi-qe-po-kthehej-nga-zvicra-ne-kosove

Një autobus nga Kosova është sulmuar mbrëmë me gurë në Serbi.

Rasti ka ndodhur saktësisht në rrugën Nish-Leskov, kur autobusi i kompanisë “Turist Kosova e Re” po kthehej nga Zvicra për në Kosovë.

Në një prononcim për lajmi.net, nga kjo kompani kanë bërë të ditur se nuk ka të lënduar nga rasti.

“Lajmi është i vërtetë, ka ndodhur mbrëmë rreth orës 19:00 deri sa kemi qenë duke u kthyer nga Zvicra në Kosovë. Kanë qenë dy persona të maskuar të cilët kanë hedhur gurë”, kanë thënë nga kjo kompani.

Sipas informacioneve të deritanishme, asnjë nga udhëtarët nuk është lënduar.

Related posts

Kanadaja ndan 7.5 milionë dollarë si ndihmë fillestare për Turqinë dhe Sirinë

admin

OKB: Deri në fund të vitit 200 mijë fëmijë mund të vdesin nga uria në Mali nëse nuk dërgohen ndihma

admin

Irani ndërton reaktor të ri hulumtues bërthamor

admin