RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Sveçla: Vuçiq gënjeu për Policinë e Kosovës, gjatë konferencës pati shtrembërime të qëllimshme

svecla:-vuciq-genjeu-per-policine-e-kosoves,-gjate-konferences-pati-shtremberime-te-qellimshme

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla, ka reaguar mbi deklaratën e presidentit serb, Aleksandër Vuçiq, në lidhje me Policinë e Kosovës.

Sipas Sveçlës, presidenti serb ka gënjyer dhe se gjatë konferencës së tij, të dielën e 21 gushtit, ka pasur shtrembërime të qëllimshme.

“Ministri propagandues i Millosheviqit, Vuçiq në konferencën e sotme ka gënjyer për policinë e Kosovës. Një zotim nga e kaluara se Ushtria e Kosovës (FSK), nuk mund të shkojë në veri pa pëlqimin e KFOR-it është shtrembëruar qëllimisht. Policia e Kosovës është e autorizuar të sigurojë sundimin e ligjit dhe sigurinë për të gjithë qytetarët përreth Republikës së Kosovës”, ka shkruar ai.

Ministri i Punëve të Brendshme, Xhelal Sveçla të shtunën e 20 gushtit së bashku me zëvendësministrin Bardhyl Dobra ka realizuar vizitat e rregullta në komunat veriore të Republikës së Kosovës.

Sveçla thotë se nga takimet e shumta me pjesëtarët e Policisë së Kosovës dhe KFOR-it kuptuan se situata në këto komuna është e qetë dhe stabile.

Related posts

Maqedonci: Ushtria shqiptare është partneri më i natyrshëm i FSK-së

rezart morina

Ushtria izraelite: Po përgatitemi për fazat e ardhshme të luftës

rezart morina

Erdoğan: Presim që sipërmarrësit të mobilizohen për rindërtimin e qyteteve të shkatërruara nga tërmeti

rezart morina