RTV AHIRETI
FeaturedKosovëLajmeLajmet

Tash e tutje, hapësirat publike në Prishtinë do të jenë nën vëzhgimin e kamerave

tash-e-tutje,-hapesirat-publike-ne-prishtine-do-te-jene-nen-vezhgimin-e-kamerave

Kryetari i komunës së Prishtinës, Përparim Rama ka njoftuar se sot kanë finalizuar marrëveshjen me Policinë e Kosovës për sistemin e kamerave në hapësirat publike.

Ai e ka njoftuar një gjë të tillë në Facebook se kjo u finalizua falë bashkëpunimit me Policinë e Kosovës për hartimin e marrëveshjes për vendosjen e sistemit të kamerave dhe mënyrën e mirëmbajtjes së rrjetit të tyre në hapësirat publike të kryeqytetit.

Siç njofton Rama, marrëveshja u finalizua sot.

“Bashkë me Policinë e Kosovës u zotuam se do të koordinojmë aktivitete të përbashkëta për përmirësimin e sigurisë në hapësirat publike të kryeqytetit”, ka shkruar ndër të tjera në Facebook i pari i Prishtinës.

Related posts

Ish-shefi i mbrojtjes greke: Greqia u mbajt në Eurozonë në këmbim të lejimit të më shumë bazave amerikane

rezart morina

RMV: Kapen 16 migrantë nga Siria, arrestohet një person

rezart morina

BE-ja i fton në takim Kurtin e Vuçiqin

admin