RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Të paktën 41 gra u vranë gjatë trazirave në burgun e grave në Honduras

te-pakten-41-gra-u-vrane-gjate-trazirave-ne-burgun-e-grave-ne-honduras

Të paktën 41 gra janë vrarë gjatë trazirave në një burg të grave në veriperëndim të kryeqytetit të Honduranit.

Shumica e tyre janë djegur për vdekje, tha një zyrtar i policisë së Hondurasit.

Yuri Mora, zëdhënësi i agjencisë kombëtare të hetimit të policisë së Hondurasit, tha se trazirat shpërthyen në burgun e grave në qytetin Tamara, rreth 30 milje në veriperëndim të Tegucigalpa, shkruan AP, përcjell Klankosova.tv

Mora tha se shumica e viktimave u dogjën, por kishte gjithashtu raporte për të burgosur të qëlluar me armë në burg. Zyrtarë të tjerë thanë se trazirat mund të kishin lidhje me korrupsionin ose kontrollin e bandave brenda burgut.

Related posts

Ambasadorët e BE-së i thonë PO liberalizimit të vizave për Kosovën

admin

Deklarohet KFOR: Nuk ishim në zonë kur u arrestuan policët

rezart morina

Grupet palestineze në Gaza bëjnë thirrje për “rritjen e presionit” kundër sulmeve izraelite

rezart morina