RTV AHIRETI
LajmeRajon dhe Botë

Të vdekur e të plagosur pas shembjes së tribunës në një garë me dema

te-vdekur-e-te-plagosur-pas-shembjes-se-tribunes-ne-nje-gare-me-dema

Të paktën katër njerëz kanë vdekur dhe qindra të tjerë janë plagosur pas shembjes së një tribune gjatë një gare me dema në qendër të Kolumbisë, kanë raportuar mediat lokale.

Në disa pamje është parë momenti kur ka rënë tribuna prej druri me plot spektatorë në një stadium në komunën El Espinal.

Njerëzit janë parë duke ikur në panik.

Ky incident ka ndodhur gjatë një organizimi tradicional, në të cilin pjesëtarët e publikut inkurajohen të përfshihen në ring për të angazhuar demat.

Ka shqetësime se numri i viktimave do të rritet. /rel

Related posts

Çdo i pesti qytetar i BE-së në rrezik të varfërisë ose përjashtimit social

admin

“Rusia është e gatshme të përdorë armë bërthamore”- Putin kërcënon: Do t’i vëmë në punë nëse…

admin

Votimi në veri, Qeveria i kërkon BE-së largimin e masave sanksionuese

RTI