RTV AHIRETI
Lajme

Tensione në Lindjen e Mesme, Kanadaja paralajmëron qytetarët e saj: Shmangni udhëtimet në Izrael, Gaza dhe Bregun Perëndimor

tensione-ne-lindjen-e-mesme,-kanadaja-paralajmeron-qytetaret-e-saj:-shmangni-udhetimet-ne-izrael,-gaza-dhe-bregun-perendimor

Kanadaja ka paralajmëruar qytetarët e saj që të shmangin të gjithë udhëtimet në Izrael, Gaza dhe Bregun Perëndimor. Vendi ka përmirësuar vlerësimin e rrezikut të rajonit për shkak të rritjes së kërcënimit të sulmeve në territorin izraelit. Ministrja e Jashtme, Melanie Joly, postoi një deklaratë në X, duke thënë se kanadezët tashmë në zonë duhet

Related posts

Armë bërthamore për të frikësuar Rusinë/ Presidenti i Polonisë: Nëse NATO e kërkon jemi të gatshëm t’i stacionojmë, por…

admin

Sulm me bombë në një bankë private në Afganistan, 3 të vrarë dhe 12 të plagosur

admin

Sali Berisha njofton datën e protestës së opozitës

rezart morina